دلایل حمایت از دکتر بابک رضازاده به قلم عبداله کریمی

دلایل حمایت از دکتر بابک رضازاده به قلم عبداله کریمی
بهمن 26, 1398
191 بازدید

به نام خدا از نظر بنده برای حمایت از آقای دکتر رضازاده در انتخابات مجلس شورای اسلامی دلایلی وجود دارد. 🔸اول) آقای دکتر به اقرار دوست و مخالف و رقبای انتخاباتی خود انسانی خوب، شریف و خیر است و این سرفصل مشترک همه قضاوت هایی است که در مورد ایشان انجام می شود. فارغ از […]

به نام خدا
از نظر بنده برای حمایت از آقای دکتر رضازاده در انتخابات مجلس شورای اسلامی دلایلی وجود دارد.

🔸اول) آقای دکتر به اقرار دوست و مخالف و رقبای انتخاباتی خود انسانی خوب، شریف و خیر است و این سرفصل مشترک همه قضاوت هایی است که در مورد ایشان انجام می شود. فارغ از اینکه طرفدار چه جریان فکری هستیم، اصلاح طلبیم یا اصولگرا، امروزه بیشترین نیاز جامعه ما برای مدیریت کشور شرافت، صداقت و انسانیت است و اهمیت این موضوع از جناح بندی های سیاسی هم بالاتر است، آنهم در فضایی که حدود و مرزهای اصلاح طلبی و اصولگرایی در هم آمیخته و اشخاصی بروز و ظهور یافته اند که در هر محفلی خود را به شکلی در می آورند و بنا به مصالح فردی خود را اصلاح طلب یا اصولگرا می نامند. بنابراین اولین اصل برای مبارزه با فساد و ناکارآمدی، حمایت از شخصیتهایی وارسته و پاک دست همانند دکتر رضازاده می باشد.

🔸دوم) از دیدگاه اسلامی مشورت کردن اهمیت زیادی در اداره امور دارد، در قرآن کریم آیه ای در این باره وجود دارد. هنگام مطالعه سیره رسول گرامی اسلام با موارد کثیری از مشورت ایشان با صحابه مواجه می شویم که یک مورد مهم ماجرای جنگ احزاب است و چه زیبا می فرماید امیر المومنین علی (ع) در مورد مشورت کردن که « كسى كه (ترك مشورت كند و) استبداد به رأى داشته باشد هلاك مى شود و آن كس كه با مردان بزرگ مشورت كند در عقل و خرد آنها شريك مى شود». ساموئلسون دانشمند بزرگ اقتصادی ایده جالبی در مورد سیاستمداران دارد. “به اعتقاد ساموئلسون، نیازی نیست که سیاستمداران، خبرگان علم اقتصاد باشند اما ضروری است که بتوانند مصرف‌کنندگان هوشیار مشاوره‌های اقتصادی غالباً متضاد باشند. مهر قبولی در کارنامه اقتصادی یک سیاستمدار، منوط به داشتن این توانایی است.” آقای دکتررضازاده شخصیتی منعطف و جامع نگر داشته و اهل مشورت هستند. به تخصص افراد نخبه احترام قائلند و معتقدند که باید از این پتانسیل برای اداره امور و پیشنهاد طرحها استفاده نمود. ایشان چندین بار در سخنرانی های خود به این موضوع اشاره نموده اند و از کارگروههای تخصصی مشورت می گیرند.

🔸سوم) آقای دکتر رضازاده از نظر سیاسی شخصیتی معتدل هستند. ایشان منافع ملی و منافع منطقه ای را بر منافع سیاسی برخی جریانها، ترجیح خواهند داد. ایشان این ظرفیت را دارا هستند که از قابلیت های همه احزاب سیاسی کشور که به نفع ملت شریف ایران باشد استفاده و حمایت نمایند.

🔸چهارم) آقای دکتر رضازاده شخصیتی دموکراتیک دارند. برقراری ارتباط با ایشان امری سهل است. نحوه ارتباط ایشان خالی از هرگونه تبختر، خودرائی و نگاه از بالاست. و این موارد در اولین برخورد قابل مشاهده است. خصوصیت دموکرات بودن ایشان در دفاع از آزادی اندیشه و حق انتخاب، قابل ارج نهادن می باشد. ایشان در سخنرانی های خود این موارد را بارها اعلام نموده اند.

🔸پنجم) آقای دکتر رضازاده شخصیتی عدالت خواه هستند. ایشان از اینکه روستاهای ما از امکانات خوب و به خصوص آب آشامیدنی مناسب برخوردار نیستند، ناراحت بوده و قول داده اند که برای رفع این موارد برنامه هایی ارائه نموده و اقداماتی انجام دهند. ایشان همچنین به محرومیت کلی شهرستان و مشکلات جوانان آن اشراف داشته و برنامه هایی برای اجرای عدالت اجتماعی و اقتصادی ارائه نموده اند.

✍🏻 عبدالله کریمی (فعال سیاسی، پژوهشگر اقتصادی، مقاله نویس)