روز سینما بر مردم بدون سینمای مشگین شهر گرامی باد

روز سینما بر مردم بدون سینمای مشگین شهر گرامی باد
مهر 26, 1398
169 بازدید

شهرستان مشگین شهر در گذشته با وجودی که تنها یک سینما داشت اما بسیاری از مردم برای گذراندن اوقات فراغت و دیدن فیلم‌های روز کشور به آنجا می‌رفتند و لحظات شاد و مفرحی را در کنار خانواده سپری می‌کردند.

💢تعطیلی تنها سینمای شهرستان مشگین شهر با وجود برخی اعتراض های مردمی همچنان ادامه دارد و دستگاههای مربوطه نیز تاکنون اقدام موثری در جهت بازگشایی مجدد آن انجام نداده اند.
✅شهرستان مشگین شهر در گذشته با وجودی که تنها یک سینما داشت اما بسیاری از مردم برای گذراندن اوقات فراغت و دیدن فیلم‌های روز کشور به آنجا می‌رفتند و لحظات شاد و مفرحی را در کنار خانواده سپری می‌کردند.
با گذشت زمان با تعطیلی تنها سینمای این شهر و چراغ هنر هفتم در این سالن‌ یکی پس از دیگری خاموش شد تا مردم این منطقه بیش از پیش حسرت روزهای گذشته را بخورند.
✅اکنون بیش از یک دهه از تعطیلی تنها سینمای شهر شهر می‌گذرد و تمامی تلاش‌های بی وقفه شورای پنچم و شهرداری برای بازگشایی مجدد آن بی نتیجه مانده است و مردم و بویژه جوانان از دیدن فیلم‌های روز سینمای ایران بر روی پرده نقره‌ای محروم مانده‌اند.
✅کارشناسان معتقدند که در تمام جوامع پیشرفته، برای اوقات فراغت مردم برنامه ریزی صورت می‌گیرد و برنامه‌های فرهنگی جزو اولویت‌های کشورهای توسعه یافته و درحال توسعه محسوب می‌شود
✅بسته شدن یک مرکز فرهنگی همچون سینما نتیجه غفلت فرهنگی مسئولین و مدیران دستگاه‌های مربوطه است و این مسئله به مراتب آسیب‌های بیشتری را در مقایسه با تهاجم فرهنگی خواهد داشت.
انشاله که با حمایت و مساعدت فرماندار محبوب مشگین شهر از تلاشهای شورا و شهرداری محترم هر چه سریعتر نسبت به بازگشایی مجدد سینما در این شهر اقدام شود تا خلا فرهنگی موجود هر چه سریعتر برطرف گردد…
قاسم حسنی

برچسب‌ها:,